Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeni asgari ücret 17 bin 2 lira olarak açıklandı

Yeni asgari ücret açıklandı. 2024’te geçerli olacak asgari ücretin 700 lirası asgari ücret desteği olurken, net asgari ücret 17 bin 2 lira olarak belirlendi.

Yeni asgari ücret açıklandı.

Yeni asgari ücret açıklandı. 2024’te geçerli olacak asgari ücretin 700 lirası asgari ücret desteği olurken, net asgari ücret 17 bin 2 lira olarak belirlendi.

Asgari ücret için görüşmeler ortak mutabakat zemininde yürütülürken işveren ve işçi tarafı fikir birliğine vardı. Asgari ücret tespit komisyonu 1 Ocak 2024 itibariyle geçerli olacak asgari ücreti 17 bin 2 lira olarak belirledi.

Temmuz ayına göre yüzde 49 artışın gerçekleştiği asgari ücrette ocak ayına göre de artış oranı yüzde 100 oldu.

Açıklanan asgari ücretin 2024 yılı boyunca geçerli olacağı belirtilirken asgari ücrete son iki yılda ara zam yapılmıştı.

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, “Talebimiz 18 bin liraydı”

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay konuşmasında taleplerinin 18 bin lira ve yılda iki kere müzakerenin yapılması yönünde olduğunu belirterek, “Fiyat artışları ortada. Rakam 17 bin lira. Enflasyon durmadığı sürece bir kereyle asgari ücret talebini yerine getiremeyiz” dedi.

TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol, “Hedefimiz ortalama ücretin artması olmalıdır”

TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol da, “Uzun ve zorlu süreci geride bırakıyoruz. Tüm paydaşlarımızın faydası için azami çaba gösterdik. Asgari ücret bir taban ücrettir, makul olması gerekir. Hedefimiz ortalama ücretin artması olmalıdır. Asgari ücret desteği için teşekkür ediyorum. Odağımızı enflasyonla mücadeleye ayıracağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücretin 17 bin 2 TL’ye çıkarılması kararının ardından sosyal medya hesabında şu paylaşımda bulundu. “2024 yılında asgari ücret, %49 artışla net 17.002 TL olarak uygulanacaktır. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu: “Asgari ücret Cuma günü açıklanabilir” başlıklı haberimizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bağlantı yoluyla gidilen dış sitelerin içeriğinden ETİMESGUT HABERLER sorumlu değildir.

Site ile ilgili soru ve sorunlarınız için etimesguthaberler@yahoo.com adresimize e-posta atabilirsiniz.