Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

K.K.T.C. Cumhurbaşkanı ve Büyükelçi Türk Tarih Müzesi’nde

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (K.K.T.C.) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve K.K.T.C. Ankara Büyükelçisi İsmet Korukoğlu, Türk Tarih Müzesi ve Parkı’nı ziyaret ederek, Türkiye’nin tarihi ve kültürel mirasını yakından tanıma fırsatı buldular.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (K.K.T.C.) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve K.K.T.C. Ankara Büyükelçisi İsmet Korukoğlu, Türk Tarih Müzesi ve Parkı’nı ziyaret ederek, Türkiye’nin tarihi ve kültürel mirasını yakından tanıma fırsatı buldular. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve İlçe Kaymakamı Naci Aktaş’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyaret, Türk-K.K.T.C. ilişkilerindeki yakın işbirliğinin bir yansıması olarak önem taşıdı.

Ziyaret kapsamında Türk Tarih Müzesi’nde sergilenen eserleri inceleyen Cumhurbaşkanı Tatar ve Büyükelçi Korukoğlu, Türkiye’nin tarihine ışık tutan önemli detaylar hakkında bilgi aldılar. Müze gezisi sırasında, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve İlçe Kaymakamı Naci Aktaş, konuklarına Türk kültür ve tarihine dair çeşitli anekdotlar paylaşarak, Türkiye-K.K.T.C. ilişkilerinin derinliğine vurgu yaptılar.

Bu nazik ziyaret, Türk ve K.K.T.C. halkları arasındaki karşılıklı dostane ilişkilerin güçlenmesine ve tarihi bağların daha da derinleşmesine katkı sağladı. Ayrıca, Türk Tarih Müzesi‘nin zengin koleksiyonu ve tarihî önemi, konuklara Türkiye’nin köklü kültür ve tarih birikimini görmeleri için önemli bir fırsat sunarken, K.K.T.C. Cumhurbaşkanı ve Büyükelçi’nin müze ziyareti, iki ülke arasındaki dostluk ve işbirliğinin daha da pekiştirilmesine vesile oldu.

Etimesgut'ta Şubat Ayı Kültür ve Sanat Etkinlikleri başlıklı haberimizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bağlantı yoluyla gidilen dış sitelerin içeriğinden ETİMESGUT HABERLER sorumlu değildir.

Site ile ilgili soru ve sorunlarınız için etimesguthaberler@yahoo.com adresimize e-posta atabilirsiniz.