Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Etimesgut’ta geleneksel Enderun Usulû teravih namazları

Etimesgut Müftülüğü, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı programları kapsamında geleneksel Kadîm Ramazan Geleneği Enderûn Usûlü Teravih Namazı uygulamasını gerçekleştirdi.

Etimesgut Müftülüğü, her yıl

Etimesgut Müftülüğü, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı programları kapsamında geleneksel Kadîm Ramazan Geleneği Enderûn Usûlü Teravih Namazı uygulamasını gerçekleştirdi. İlçedeki merkezi camilerde İlçe Müftüsü Mustafa ŞANVER’in rehberliğinde ve Etimesgut Müftülüğü Tasavvuf Korosu’nun katılımıyla bu özel namazlar icra edildi.

Enderun Usulû Teravih Namazları, manevi bereketin ve ruhsal huzurun artmasına vesile oldu. İlçe Müftüsü Mustafa ŞANVER’in önderliğinde, tasavvufun derinliklerine yolculuk yaparak geleneksel tarzda gerçekleştirilen bu namazlar, ilçe halkı arasında büyük ilgi ve takdir topladı.

Etimesgut Müftülüğü’nün Ramazan ayı boyunca düzenlediği etkinlikler arasında önemli bir yere sahip olan Enderun Usulû Teravih Namazları, ilçedeki manevi atmosferi güçlendirerek halkın ruhsal bir dinginlik içinde Ramazan’ı geçirmesini sağladı. Bu geleneğin yaşatılması ve topluma kazandırılmasıyla birlikte ilçe genelindeki manevi birliktelik ve dayanışma da pekiştirilmiş oldu.

Etimesgut’ta korkunç şekilde katledilen 6 yavru kediye Beşikçioğlu’ndan sert tepki başlıklı haberimizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bağlantı yoluyla gidilen dış sitelerin içeriğinden ETİMESGUT HABERLER sorumlu değildir.

Site ile ilgili soru ve sorunlarınız için etimesguthaberler@yahoo.com adresimize e-posta atabilirsiniz.