Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Etimesgut’ta Alevilik-Bektaşilik Sempozyumu düzenlendi

Etimesgut Belediyesi Korkut Ata Kültür ve Kongre Merkezi’nde Alevilik-Bektaşilik Sempozyumu düzenlendi.

Etimesgut Belediyesi Korkut Ata

Etimesgut Belediyesi Korkut Ata Kültür ve Kongre Merkezi’nde Alevilik-Bektaşilik Sempozyumu düzenlendi.

Etimesgut Belediyesi Korkut Ata Kültür ve Kongre Merkezi’nde Alevilik-Bektaşilik Sempozyumu Hacı Bayram Veli Üniversitesi Türk Kültürü, Hacı Bektaş Veli Araştırma Merkezi, Alevi Ocakları Federasyonu ve Etimesgut Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlendi.

Sempozyuma Türk Kültürü ve Hacı Bektaş Veli Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Sadullah Gülten, Alevi-Bektaşi Kültür ve Cem evi Başkanı Ali Rıza Özdemir, Alevi Ocakları Federasyonu Başkanı Bektaş Avcı, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ile davetliler katıldı.

“CEMEVİ TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL CEMEVLERİNDEN BİRİSİ OLDU” DEDİLER

Alevi-Bektaşilikle ilgili bilimsel verilerin anlatıldığı sempozyumun açılış konuşmasını Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel yaptı. Demirel şöyle dedi: “Sempozyuma katkı sağlayan üniversitelerimize, kıymetli hocalarımıza, ocaklarımıza ve emeğe geçen herkese teşekkür ediyorum. Ben bu şehirde uzun zamandır Belediye Başkanlık görevini ifa ediyorum. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin de ifade ettiği gibi ‘Benim aklım hep Türkiye’dir. Kaybedecek tek bir insanımız, verecek tek bir çakıl taşımız yok.’  Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli kendi mülkü olan Nevşehir’deki bir arsasını bir vakfa bağışlamıştır. Bu alana Türkiye’mizin en güzel cemevlerinden birisi inşa edilmektedir. Bizler de hep beraber Etimesgut’umuzda Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi’ni açacağız. Ankara’daki ocak temsilcisi ile görüşmemde cemevi projemizin bazı tarihsel yapılar haricinde Nevşehir’deki yapılana kadar Türkiye’nin en güzel cemevlerinden birisi oldu dediler” ifadelerini kullandı.

Erdal Beşikçioğlu: “Kültür ve Sanat konusunda modern Etimesgut yaratmak istiyorum” başlıklı haberimizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bağlantı yoluyla gidilen dış sitelerin içeriğinden ETİMESGUT HABERLER sorumlu değildir.

Site ile ilgili soru ve sorunlarınız için etimesguthaberler@yahoo.com adresimize e-posta atabilirsiniz.