Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Etimesgut Batı Adliyesi yanı parkı hizmete girdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, şehrin yeşil dokusunu güçlendirmeye devam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri tarafından Etimesgut İlçesi Oğuzlar Mahallesi’nde yapılan 95 bin 426 metrekarelik Batı Adliyesi Yanı Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, şehrin

Ankara Büyükşehir Belediyesi, şehrin yeşil dokusunu güçlendirmeye devam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri tarafından Etimesgut İlçesi Oğuzlar Mahallesi’nde yapılan 95 bin 426 metrekarelik Batı Adliyesi Yanı Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi. Açılış törenine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın yanı sıra CHP’nin Etimesgut Belediye Başkan Adayı Erdal Beşikçioğlu da katıldı.

Başkan Yavaş, açılışta yaptığı konuşmada, parkların insanların yaşam ve nefes alma alanları olduğunu vurgulayarak, belediyenin yeşil alanlar konusundaki kararlılığını ve halka sağladığı katkıları dile getirdi. Yavaş, “Bizden önceki 25 yılda yapılandan çok daha fazla, 18 milyon metrekare yeşil alanı Ankara halkına kazandırdık. Ankara’yı betona değil yeşile boğacağız demiştik. İnşallah önümüzdeki dönemde 20 milyon metrekare olacak” ifadelerini kullandı.

Parkın özelliklerinden de bahseden Yavaş, 25 bin 330 metrekarelik çim alan, 2 bin 348 ağaç, 42 bin 96 çalı ile 511 metrelik spor alanı, 950 metre bisiklet yolu, 8 bin 26 metre yürüyüş yolu ve çocuk oyun alanı gibi birçok imkanı içinde barındırdığını belirtti. Parkın, mahalle sakinlerine sağladığı geniş yeşil alanın, şehirdeki yaşam kalitesini artırmaya yönelik önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Ayrıca, Batı Adliyesi Yanı Parkı’nın yanı sıra Etimesgut ve Sincan bölgesindeki vatandaşların trafik sorunlarını çözen İstasyon Caddesi Alternatif Bulvar Projesi’ni hatırlatan Yavaş, belediyecilik anlayışlarının insan odaklı ve proje yönetimine önem veren bir yaklaşım olduğunu belirtti.

Parkların insanların yaşam alanları olduğunu vurgulayan Yavaş, park projelerinin merkezine bu düşünceyi aldıklarını ifade etti. Belediyeciliğin insan odaklı olduğunu belirten Yavaş, “Siz bir şehri, bir bütçeyi emanet ediyorsunuz. Bütçenin emanet edildiği insanın parayı nerelere harcadığı önemli çünkü para, sizin paranız” dedi.

Yavaş, belediyeciliğin parti kaynaklı olmadığını vurgulayarak, kentte yaşayan herkesin her türlü derdine derman olmak durumunda olduklarını ve belediyeciliğin projelerinin insan odaklı olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Devlet Mahallesi'nde güçlü bir aday: Halit Tarman ve deneyimli ekibi başlıklı haberimizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bağlantı yoluyla gidilen dış sitelerin içeriğinden ETİMESGUT HABERLER sorumlu değildir.

Site ile ilgili soru ve sorunlarınız için etimesguthaberler@yahoo.com adresimize e-posta atabilirsiniz.