Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Elvankentli gençlere yönelik E-Spor merkezi açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çubuk ve Beypazarı’ndan sonra Elvankent’e de bir e-spor merkezi kazandırdı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çubuk

90 metrekare alan üzerine kurulu merkezde; 10 bilgisayardan oluşan bir eğitim alanı, beşer bilgisayardan oluşan 2 bootcamp (antrenman odası) ve 1 playstation odası yer alıyor. E-spor merkezinden yararlanmak isteyen gençler, https://espor.ankara.bel.tr/ adresi üzerinden randevu oluşturabilecek.

Ankara’yı teknolojinin başkenti yapma yolunda birçok projeye imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi, açtığı teknoloji merkezleri ile tüm Türkiye’ye örnek olmayı sürdürürken e-spor tutkunlarına da destek olmaya devam ediyor.

Yeni E-Spor Merkezi gençlere hitap edecek

Başkentli gençleri teknoloji merkezleri ile buluşturan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çubuk ve Beypazarı’nın ardından yeni e-spor merkezini Elvanket’te hayata geçirdi.

Elvanket Aile Yaşam Merkezi’nde hizmete açılan ve 90 metrekare alan üzerine kurulu merkezde; 10 bilgisayardan oluşan bir eğitim alanı, beşer bilgisayardan oluşan 2 bootcamp (antrenman odası) ve 2 playstation sahip 1 playstation odası yer alıyor.

Elvankentli gençleri bekleyen merkezde, yüksek hızlı internet ile her türlü donanım ücretsiz olarak kullanabilecek.

Randevular internet üzerinden

Eğitimde fırsat eşitliği kapsamında, kendini e-spor alanında geliştirmek isteyen gençler için akademi takımları kurularak eğitimler verilecek. Merkezde düzenlenecek olan e-spor turnuvalarının yanı sıra, farklı turnuvalara katılmak isteyen oyunseverler, hem bireysel hem de takımları ile oyun bilgisayarlarını ve ekipmanlarından faydalanabilecek.

Çubuk, Beypazarı ve Elvankent’te açılan e-spor merkezinden faydalanmak isteyenler, https://espor.ankara.bel.tr/ adresi üzerinden başvuruda bulunabilecek.

Herkesin keyifli dakikalar geçirmesini diliyoruz

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Proje İhale ve İdari İşler Şube Müdürü Fatih Öztürk, “Ankara’da üçüncü e-spor merkezimizi Elvankent Aile Yaşam Merkezi’nde hizmete açıyoruz. Burada gençlerin doyasıya eğleneceği doyasıya rekabet edebileceği e-sporcu olma yolunda ilk adımlarını Büyükşehir Belediyemizle birlikte atıyorlar. Buraya gelen herkesin keyifli dakikalar geçirmelerini diliyoruz ve vatandaşlarımızı buraya bekliyoruz” dedi.

Elvankent’te açılan e-spor merkezine gelen gençler sevinçlerini şu sözlerle dile getirdi:

-Görkem Kırık: “Buralar çok güzel olmuş gençlerimize e-spor kültürünü yaymak için yeni projeler yapmışlar. Çok beğendim. Ben de bu projeye dâhil olacağım ve sürekli geleceğim.”

-Ahmet Emre Bilgin: “Burada çok güzel bir hava var, her şey düşünülmüş ve sürekli gelmeyi düşünüyorum.”

-Deniz Karakaya: “Mansur Başkan’ımızın Elvankent’e kazandırdığı e-spor merkezini ziyaret etmek için geldim. Burada her şey düşünülmüş. Arkadaşlarımla çok keyifli zaman geçiriyorum.”

Bağlantı yoluyla gidilen dış sitelerin içeriğinden ETİMESGUT HABERLER sorumlu değildir.

Site ile ilgili soru ve sorunlarınız için etimesguthaberler@yahoo.com adresimize e-posta atabilirsiniz.