Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Devlet Mahallesi Muhtar Adayı Halit Tarman, “Partiler üstü anlayış ile seçimlere hazırlanıyoruz”

Devlet mahallesi sakinlerinden mütevazı ve beyefendi kişiliği ile mahallelinin sevgisini ve takdirini kazanan Halit Tarman ‘Partiler üstü anlayış’ ile seçimlere hazırlandıklarını ifade etti.

Devlet mahallesi sakinlerinden mütevazı

Devlet mahallesi muhtar adayı Halit Tarman mahallenin tüm eksikliklerini ve sorunlarını bildiğini, hizmeti mahallelinin ayağına götüreceğini, Devlet mahallesini örnek bir mahalle yapacağını belirterek şöyle dedi, “Değerli mahalle sakinlerimiz ile beraber aynı havayı soluyarak, aynı suyu içerek, iyi günde kötü günde mahallelinin yanında olacağım. Mahallemizi bilgiyle, tecrübeyle, hoşgörü ve sevgiyle, çağdaş ve uygarlık seviyesinde yöneteceğim. Bu güzel mahallenin bir parçası olarak, mahallemizi daha yaşanabilir, güvenli ve dayanışma içinde bir yer haline getirmek için yola çıktık. Sizlerin güvenini kazanmak ve hep beraber başarılı projelere imza atmak en büyük arzum. Mahallemizi partili bir anlayışla değil, herkesi kucaklayan bir anlayışla, partiler üstü anlayışla, yukarıdan bakan değil, sizden biri olarak, eşitlik felsefesiyle yöneteceğim. Belediyedeki çalışma hayatımda kazandığım tüm bilgi ve tecrübelerimi mahalleme hizmet için kullanacağım. Devlet mahallesi Çağdaş Etimesgut İlçemizin en yeni ve en önemli yerleşim merkezlerinden biri. Fakat çözüm bekleyen birçok sorunu da bulunmaktadır. Sıkıntıları mahalle sakinlerimizle istişare ederek çözeceğiz. Projelerimiz en ince ayrıntısına kadar ince elenip, sık dokunarak, değerlendirildikten sonra ortaya çıkan projelerdir. Mahallemizin gerçekte var olan sıkıntılarını anlatmaktadır” şeklinde konuştu.

Devlet mahallesi muhtar adayı Halit Tarman projelerinin haricinde manifestosunu da gazetemizle paylaştı…

Halit Tarman manifestosu

VİZYONUMUZ

Devlet Mahallesi’ni daha da güzelleştirmek, mahalle sakinlerini bir araya getirerek dayanışma ve komşuluk ilişkilerini güçlendirmek temel hedefimizdir.

MİSYONUMUZ

Güvenli Bir Mahalle: Mahallemizin güvenliğini artırmak için etkin güvenlik önlemleri almak ve mahalle sakinlerinin huzur içinde yaşamasını sağlamak.

Sosyal ve Kültürel Etkinlikler: Mahalle sakinleri arasındaki iletişimi güçlendirmek ve birlikte keyifli zaman geçirmek amacıyla çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklere önem vermek.

Altyapı ve Çevre Düzenlemeleri: Altyapıyı güçlendirmek, yeşil alanları artırmak ve çevre düzenlemeleri ile mahallemizi daha yaşanabilir kılmak için yerel yönetimlerle iç içe birliktelik sağlamak.

“Sizlerle Ortak Bir Gelecek İnşa Etmek İstiyoruz”

Halit Tarman sözlerini şöyle sürdürdü, “Devlet Mahallesi’nin güzelliklerini koruyarak, eksikliklerini gidererek ve yeni projelerle zenginleştirerek mahallemizde sizlerle birlikte bir gelecek inşa etmek istiyoruz. Sizin talepleriniz, önerileriniz ve ihtiyaçlarınız, mahallemizi birlikte yönlendirmemizde bize rehberlik edecektir. Bu yolda sizlerin destek ve katılımını bekliyorum. El birliğiyle çalışarak, Devlet Mahallesi’ni hep birlikte daha yaşanabilir bir yer haline getireceğimize inanıyorum. Sorularınıza ve görüşlerinize her zaman açık olacağım. Birlikte daha güzel günler için, desteğinizi bekliyorum. Göreve seçilmem durumunda projelerimizi birer birer hayata geçireceğiz. Çözüm odaklı çalışmalarımızı tüm mahalleli görecek. Seçimlerin başta mahallemiz olmak üzere İlçemize ve Ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Devlet Mahallesi muhtar adayı Halit Tarman projeleri şöyle;

Muhtarlık maaşı ile her ay 3 üniversite öğrencisine 1000 TL burs verilecektir.

Site başkanları ve görevlileri ile sürekli fikir alışverişi ve toplantılar yaparak sorunlara ve eksikliklere çözüm bulacağız. (bank, çöp kovası, bahçe ağaçları vb.)

İhtiyaç sahibi ailelerin tespitlerini yaparak maddi yardımların (gıda, giyim) adilce dağıtılmasını sağlayacağız.

Engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalye, bakım parası ve engelli maaşı gibi yardımların ulaştırılması sağlanacaktır.

Şehit ailesi ve gazilerimizin sorun ve istekleri ile özellikle ilgileneceğiz.

Yaşlı ve kimsesizlere belediye aşevinden yemek yardımı, ev temizliği ve doğalgaz yardımı yapılmasını sağlayacağız.

Belediye hizmeti olan nikah, sünnet, göz taraması, cenaze işlemi gibi durumlarda belediye ile iş birliği sağlayacağız.

Kültür gezileri olan Çanakkale, Konya, Ürgüp, Bursa ve engelli kardeşlerimizin moral gezisi Antalya gezilerinden ailece faydalanmaları sağlanacaktır.

Sivil Toplum Kuruluşları ve Derneklerle mahallem için sosyal projeler ve etkin çalışmalar yapacağız.

Küçük Şeyler Anaokulu arkasındaki boş araziyi tehlikeli başıboş köpeklerden arındırarak, barınaklara ulaştırıp belediye projesi olan sosyal tesisin içinde etüt merkezi, kütüphane, meslek edindirme kursları, emekli konağı, kapalı Pazar yeri ve etrafına yürüyüş yolu yapılmasını sağlayarak atıl durumdan kurtaracağız.

Ankira Center’da kapatılan PTT şubesinin tekrar açılmasını sağlayacağız.

Maç günlerindeki trafik araç park sıkıntıları ve sitelerimizin yakınlarında oluşan tahribatları kesin çözüme ulaştıracağız.

Betim Sitesi, Sahil Sitesi ve Özarda Sitesinin önündeki 262. Caddenin sağ tarafa doğru genişletilmesi için çalışmalar yapacağız.

Cevizlidere ve Vatan Sitesinin yanındaki Kanuni Parkının yanından Devlet Mahallesi Metro durağına doğru aydınlatma sorununu çözüme kavuşturacağız.

Mahallemizde bulunan okullarımız Samiye Naim Ortaokulu, Ayşegül Tuna İlkokulu, Emel Önal İlkokulu ve Şehit Tevhit Akkan Anaokulunun boya, badana, bank, çöp kovası ve ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımının ulaştırılması için belediyeler ile iş birliği yapılacaktır.

Mahallemizdeki Bedriye Beğen Camii’nin çevre bakımı ve halı temizliği ile diğer eksiklerin giderilmesi için belediye ile çalışmalar yapacağız.

Devrimler Caddesi ve Amasya Beyannamesi Caddesindeki Sözova Sitesinin karşısına sinyalizasyon ya da hız kesici tümseğin yapımını sağlayacağız.

Kadın ve çocukların güvenliği için belediye parklarına güvenlik kamera sistemi kurulması sağlanacaktır.

Çöp konteynırlarının ilaçlanması, sabunlu su ile yıkanması ve ayrıca elektrik, su, kanalizasyon (logar ve ızgara) temizliklerinin aksamaması için gerekli takibini yapacağız.

Otobüs seferlerinin sıklaştırılması için büyükşehir belediyesi ile iletişime geçeceğiz.

Nergiz Eczanesi karşısındaki arazi sağlık kompleksi arazisi olduğundan dolayı sağlık ocağı yapımı için gerekli çalışmaları yapacağız.

Vatandaşın şikayeti!.. Etimesgut Şehit Muhammed İsmail Kaya İlkokulu önündeki yol tehlike saçıyor başlıklı haberimizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bağlantı yoluyla gidilen dış sitelerin içeriğinden ETİMESGUT HABERLER sorumlu değildir.

Site ile ilgili soru ve sorunlarınız için etimesguthaberler@yahoo.com adresimize e-posta atabilirsiniz.