Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ASKİ’den Etimesgut’a dev yatırım

ASKİ Genel Müdürlüğü Etimesgut’a bağlı Göksu Mahallesi ve Yenimahalle’ye bağlı Susuz Mahallesi’ne 2 bin 116 metre yağmur suyu hattı döşemek için çalışmalara başladı. Çalışmalar 2. İnönü Caddesi ve Yenimahalle Hisar Caddesi’nde sel ve taşkın sorunlarına çözüm getirecek.

ASKİ Genel Müdürlüğü Etimesgut’a

ASKİ Genel Müdürlüğü Etimesgut’a bağlı Göksu Mahallesi ve Yenimahalle’ye bağlı Susuz Mahallesi’ne 2 bin 116 metre yağmur suyu hattı döşemek için çalışmalara başladı. Çalışmalar 2. İnönü Caddesi ve Yenimahalle Hisar Caddesi’nde sel ve taşkın sorunlarına çözüm getirecek.

Yağmur suyu hattı bulunmayan Etimesgut Göksu Mahallesi ile Yenimahalle’ye bağlı Susuz Mahallesi’nde sel ve taşkınlara sebebiyet veren yeraltı sorunu ASKİ’nin 2 bin 116 metre yağmur suyu hattı inşası ile son bulacak.

Göksu ve Susuz Mahallelerinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgiyi sosyal medyadan duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Güçlü altyapı, güçlü kent, güçlü Ankara için Etimesgut İlçesi Göksu Mahallesi ile Yenimahalle İlçesi Susuz Mahallesi’ne 2 bin 116 metre yağmur suyu hattı inşa etmek için çalışma başlattık. Çalışmalarımız sunucunda Etimesgut sınırındaki 2. İnönü Caddesi ve Yenimahalle’deki Hisar Caddesi’nde 7 yıldır devam eden sel ve taşkınlar son bulacak” şeklinde görüşlerini beyan etti.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren ASKİ Genel Müdürü Memduh Aslan Akçay, “Arkadaşlarımız bölgenin sorunlarını çözmek için gayret ediyor. Sadece burası değil, bu dönemde tüm Etimesgut’a geçmiş dönemle karşılaştırıldığında neredeyse 2 kat yatırım yapıldı. Hani bazen ‘Eser nerededir?’ diye soruyorlar ya işte ASKİ’nin eseri yerin altındadır; görünmez. Ancak bu eserleri ölçüp karşılaştırırsanız o zaman belli olur. Biz her şeyi ASKİ’nin yapması gerektiği şekilde yapıyoruz. ASKİ görevini yapıyor yani. 2 mahalleye yapılacak yatırımların toplam bedeli ise yaklaşık 16 milyon TL olarak planlandı.” şeklinde konuştu.

Eryaman Göksu Mahallesi Muhtarı Aytaç Fatih Aydoğan ise yatırımlarla ilgili şunları söyledi, “Mahallemizde yaklaşık 35 bin kişi yaşamakta. 2. İnönü Caddemizde sorun vardı. Yağan yağmurlarla oluşan su birikintileri buradaki sitelerimizde sıkıntı yaratıyor, vatandaşlarımızın araçları zarar görüyordu. 7 yıllık sorun inşallah Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla tamamen sona erecek. Mahallem adına Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

Susuz Mahallesi Muhtarı Ahmet Sinan Kahya ise açıklamasında şöyle dedi, “Bu sıkıntımız 5-6 yıla dayanıyor. İmardan kaynaklı yollarda aşırı su birikiyordu. Araçlarımız telef, vatandaşlarımız muzdarip oluyordu. Sağ olsun ASKİ Genel Müdürlüğümüz bizlere bu konuda yardımcı oldu mutluyuz” dedi.

 

Ankara ilçeleri arasında en fazla kadın muhtar Etimesgut’ta başlıklı haberimizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bağlantı yoluyla gidilen dış sitelerin içeriğinden ETİMESGUT HABERLER sorumlu değildir.

Site ile ilgili soru ve sorunlarınız için etimesguthaberler@yahoo.com adresimize e-posta atabilirsiniz.