Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Etimesgut’ta törenle açıldı

Etimesgut Belediyesi tarafından yapılan Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Güzelkent mahallesinde törenle hizmete açıldı

Etimesgut Belediyesi tarafından yapılan

Etimesgut Belediyesi tarafından yapılan Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Güzelkent mahallesinde törenle hizmete açıldı

Etimesgut Belediyesi tarafından yapılan Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Güzelkent Mahallesinde törenle hizmete açıldı. Açılışa MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Kültür ve Turizm Bakanlığı Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanı Ali Rıza Özdemir, Bektaşi dernek vakıf yöneticileri, Hıdır Abdal Ocağı Dedesi Hüseyin Öz, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Serçeşme Vakfı Başkanı Hüseyin Hürrem Ulusoy’un duasını yaptırdığı açılışta Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel şunları söyledi, “Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Ankara’nın ve Türkiye’nin en büyük kültür ve cemevlerinden. Cemevimiz Ankaramıza hayırlı olsun. Toplumun her kesimine kucak açan ayrı bir sayfa açtık. Hiç kimseyi ihmal etmedik. Engelli ve aileleri için Türkiye’de tek örnek merkez inşa ettik. Cumhuriyetimizin 100. Yılında Cumhuriyet Kültür ve Sanat Merkezini açtık” şeklinde konuştu.

“ETİMESGUT ESER BELEDİYECİLİĞİDİR, ÜRETKEN BELEDİYECİLİKTİR”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım açılışta yaptığı konuşmada: “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Horasan Erenleri Federasyonuna cemevi yapılmak üzere bir arsa hibe etti. Açılışını yaptığımız cemevi projesini Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel yaptı. Belediyecilik eserle olur. Etimesgut’u gezin her yerde eser var. Bu eser belediyeciliğidir. Üretken belediyeciliktir.“ dedi.

“ALEVİLER TÜRK TARİHİNİN VE MİLLETİNİN SAYGIN BİR PARÇASIDIR”

Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanı Ali Rıza Özdemir ise açılışta yaptığı konuşmada, “Aleviler Türk tarihinin ve milletinin saygın bir parçasıdır. Başkanlık olarak Alevi-Bektaşi toplumuna fayda sağlayacak tüm iş ve eylemlerde destekçi ve gayretçi olacağız” dedi.

Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Hacı Bektaş Veli Cem Meydanı, derslikler, sohbet odaları, kütüphane ve aşevi ile donatılmış şekilde hizmetlerine devam edecek.

Etimesgut’ta Alevilik-Bektaşilik Sempozyumu düzenlendi başlıklı haberimizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bağlantı yoluyla gidilen dış sitelerin içeriğinden ETİMESGUT HABERLER sorumlu değildir.

Site ile ilgili soru ve sorunlarınız için etimesguthaberler@yahoo.com adresimize e-posta atabilirsiniz.