Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

100. Yıl Cumhuriyet Kültür Merkezi 27 Aralık’ta kapılarını açıyor

100. Yıl Cumhuriyet Kültür Merkezi (CKM) Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 104. Yıldönümü olan 27 Aralık’ta hizmete açılacak.

100. Yıl Cumhuriyet Kültür

100. Yıl Cumhuriyet Kültür Merkezi (CKM) Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 104. Yıldönümü olan 27 Aralık’ta hizmete açılacak.

600 metre kare sahne büyüklüğüne sahip Cumhuriyet Merkezi’nde 8 prova odası, 21 farklı dekorun otomatik değiştirilebilme özelliği bulunuyor. Devlet Tiyatroları oyunları merkezin 3 ayrı salonunda sahnelenecek. Kütüphanesi, eğitim alanları ve 10 bin metre karelik peyzaj alanıyla merkez 27 Aralık’ta hizmete girecek.

Merkez hakkında bilgi veren Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, “Merkezin toplam arsası 14 bin 843 metrekare. İnşaat olarak 11 bin 800 metrekare alanda dört kat üzerine yapıldı. Seyirci kapasitesi 650 kişiden oluşuyor. Sahne de otomatik dekor değişme özelliği de bulunuyor. Sahne değişirken taşıma yok. Tek bir kişi tüm sahneyi yönetebilecek. 8 adet prova odası, 2 adet her biri 175 kişilik salonlarımız var. 750 kişilik faye ve sergi alanı hizmet verecek” dedi.

Tamer Karadağlı : “Devlet Tiyatroları için bu merkezin önemi büyük”

Projeden heyecan duyduğunu belirten Tamer Karadağlı, “Devlet Tiyatroları için bu merkezin önemi çok büyük. Devlet Tiyatroları oyunlarının Etimesgut CKM’de oynanması için gerekli çalışmaları başlatacağız. Ankara’nın böyle merkezlere ihtiyacı var. Enver Demirel beyi tebrik ediyorum” dedi.

Yılın son “Doğu Treni” konseri türkü severlerle buluşacak başlıklı haberimizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bağlantı yoluyla gidilen dış sitelerin içeriğinden ETİMESGUT HABERLER sorumlu değildir.

Site ile ilgili soru ve sorunlarınız için etimesguthaberler@yahoo.com adresimize e-posta atabilirsiniz.